Pozycjonowanie lokalne- dla jakich firm to ogromna szansa?

  • by
pozycjonowanie lokalne

Osoby, które dopiero niedawno zetknęły się z tematyką taką jak pozycjonowanie stron lub też pozycjonowanie sklepów mogą nie wiedzieć o tym, że tego typu kampania reklamowa może być realizowana zarówno o zasięgu ogólnopolskim, jak i można się na nią zdecydować w wariancie krajowym. Istnieje bowiem całe mnóstwo przykładów firm, dla których reklamowanie się w całej Polsce będzie kompletnie bezsensowną strategią działania, gdyż i tak nie będą one w stanie obsłużyć klientów z innego województwa czy nawet miasta. W takim przypadku najlepiej skupić się na konkretnej lokalizacji, w której firma prowadzi działalność- może to być obszar danego miasta. Taka reklama będzie odpowiednia dla lokalnych kwiaciarni, sklepów specjalistycznych i butików, które nie prowadzą sprzedaży wysyłkowej, gabinetów lekarskich czy też salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Przykładów takich firm może być wiele, ale łączy je jeden, wspólny mianownik- świadczenie swoich usług na ograniczonym obszarze. Może to być Warszawa, okręg warszawski lub nawet całe województwo.

Czy wariant lokalny będzie tańszy?

Jedną z bardziej oczywistych rzeczy jest to, że skoro obszar działania zostaje zawężony- koszty prowadzenia kampanii również powinny być niższe. Bardzo często tak też się dzieje, ale nie zawsze. Są bowiem takie branże, w których można mówić o bardzo wysokiej konkurencji ze strony innych firm, które również chciałyby znaleźć się wysoko w top 10. Wówczas trzeba się liczyć z tym, że to właśnie ta konkurencyjność sprawi, że ceny świadczenia usługi będą wyższe. Warto wiedzieć także o tym, że jeśli chodzi o pozycjonowanie stron w Warszawie, czyli pozycjonowanie lokalne, a także o pozycjonowanie w ogóle- nie da się nigdy z miejsca wskazać jednego, obowiązującego wszystkich cennika. Zawsze jest to usługa, którą dobiera się w bardzo spersonalizowany sposób do konkretnego klienta, tym samym wstępem do rozmów jest przygotowanie przez agencję seo indywidualnej oferty świadczenia usług, która zazwyczaj jest darmowa. Z własnego doświadczenia polecamy agencję Brandbay https://brandbay.pl/pozycjonowanie-stron-seo/warszawa.

Czego można się spodziewać po takiej ofercie?

Stanowi ona listę specjalnie dobranych słów kluczowych, na które strona może być reklamowa, czyli na które w praktyce będzie można uzyskać wysokie pozycje. To od samego klienta zależy, jak wiele słów kluczowych znajdzie się w kampanii, ale wybranych na początku ustaleń raczej nie będzie można potem zmienić- znajdą się one w umowie, jaką zawiera się z agencją. Słowa kluczowe są dobierane pod kątem profilu działalności firmy oraz zawartości strony internetowej, która będzie miała być reklamowana. Poszczególne frazy mogą się różnić miesięczną ilością wyszukiwań, czyli popularnością wśród użytkowników, a także poziomem konkurencji ze strony innych firm. W zależności od agencji oraz oferty, jaka zostanie nam zaproponowana, oferta może dotyczy jednego z dwóch sposobów rozliczeń, z jakimi najczęściej można się spotkać. Może to być model płatności abonamentowych, gdzie klient przez cały okres trwania umowy, regularnie co miesiąc ponosi te same koszty. Alternatywnym sposobem rozliczeń jest płatność za efekt. W takim przypadku miesięczne opłaty są uzależnione od uzyskanych pozycji.