Pozycjonowanie stron- czy to się opłaca?

  • by

Pozycjonowanie stron stało się bardzo popularną formą marketingu internetowego, za pewne ze względu na fakt, że przynosi przedsiębiorcom naprawdę bardzo dobre wyniki i sprawia, że mogą oni zwiększać swoją sprzedaż. Bo łatwo jest sobie wyobrazić sytuację, w której całkiem nowa firma poszukując zleceń zaczyna szukać efektywnych form reklamy, ale jednocześnie boi się inwestować dużych pieniędzy w kampanie, co do których skuteczności nie jest przekonana. Osoby, które nie znają się na reklamie często myślą, że trudno jest zmierzyć, czy dane działania reklamowe coś dały czy okazały się pieniędzmi wyrzuconymi w błoto. Na szczęście, pozycjonowanie stron www, a także wiele innych kampanii realizowanych w sieci da się kontrolować pod kątem wydatków oraz ewentualnego zwrotu z inwestycji. Profesjonalna optymalizacja strony sprawia, że staje się ona bardziej przyjazna dla wyszukiwarki.

Dlaczego dzięki SEO można zarabiać?

Mechanizm jest tutaj bardzo prosty, a zaczyna się od tego, że definiowane są słowa kluczowe, na które strona może być reklamowana. Specjaliści dobierają je w taki sposób, aby według statystyk posiadały one wysoką, miesięczną liczbę wyszukiwań przez użytkowników. Użytkownik wchodzi bowiem do wyszukiwarki i wpisuje tam zapytanie w formie słowa kluczowego, a następnie wyświetla się mu lista wyników wyszukiwania. Bardzo często ogranicza się jednak do przeglądnięcia pierwszej strony wyników wyszukiwania, a najchętniej klika w linki do stron, które wyświetlają się najwyżej. Z tego względu ta pozycja w rankingu wyników jest tak ważna- im jest wyższa tym większa szansa, że użytkownicy zaczną częściej odwiedzać stronę. Z kolei większy ruch realnych użytkowników na stronie daje szansę na to, aby prezentowana oferta trafiła do szerszego grona osób zainteresowanych. Pamiętajmy bowiem, że bardzo często użytkownik wchodzący do wyszukiwarki wpisuje do niej zapytanie, które samo w sobie ma już charakter sprzedażowy- jest więc nastawiony na zakup. Istnieje więc ogromna szansa na to, że wzrost ruchu na stronie przyczyni się do zwiększenia sprzedaży. Sprawdź atrakcyjną ofertę pozycjonowania: https://brandbay.pl/pozycjonowanie-stron-www.

Jaką formą reklamy jest pozycjonowanie?

Warto zauważyć, że jest to taka forma reklamy, która nie jest ani inwazyjna, ani nachalna, ani też irytująca dla odbiorcy. Trudno ją przyrównywać do reklam w wyskakujących okienkach czy też do ogromnej wielkości banerów atakujących użytkowników z każdej strony. Dzięki pozycjonowaniu strony użytkownicy sami będą się do nas zgłaszać, co jest zdecydowanie najbardziej komfortową opcją w marketingu. Warto jednak pamiętać o tym, że realizacja takiej kampanii wymaga czasu, zazwyczaj dobrze jest więc przyjąć, że czas oczekiwania na efekty pozycjonowania to około 4 miesięcy. Kampanię trzeba więc zacząć wcześniej, aby potem móc cieszyć się jej rezultatami. Szczególne znaczenie może to mieć w przypadku branż typowo sezonowych, gdzie istotne jest, aby w szczycie sezonu faktycznie zbierać jak najwięcej zleceń lub żeby sprzedawać jak najwięcej. Oczywiście, warto rozważyć także inne formy marketingu internetowego, które można połączyć z pozycjonowaniem- np. kampanie Linków Sponsorowanych.